Jak se uvolňovat od stresu

Ač se to zdá být neuvěřitelné, bolest zad může být způsobena dlouhodobě neřešenými psychickými problémy, jako jsou deprese či úzkosti, a stresem. Je to kvůli tomu, že vytvářejí silné svalové napětí.

U těchto bolestí lékaři nemohou najít příčinu, což daného člověka znervózňuje a způsobuje mu to další stres. Pokud vás tedy bolí záda „bezdůvodně“, začněte uvažovat o tom, zda u vás nemůže jít o následek psychického vypětí.

Nejúčinnější zbraní stresu je pravidelný pohyb, nejlépe nějaký relaxační. Nejenže zklidníte svoji mysl, ale pohyb uvolňuje svalové napětí a svaly díky němu lépe odolávají bolestem. Zde naleznete vhodná cvičení jako prevence proti bolestem pohybového aparátu.

Velmi vhodnou prevencí před stresem a tím i následnými problémy, blokádami, bolestmi různých druhů, je pravidelná relaxace a meditace. Stačí si každý večer, anebo bezprostředně po nějaké vypjaté situaci sednout (pokud vám to prostředí dovolí, tak i lehnout), ztlumit si světlo, pustit si nějakou pomalejší relaxační hudbu a cca 5 minut se pokusit nemyslet vůbec na nic a jenom vnímat svůj hluboký dech a svoje bytí. Pokud se medituje dostatečně často, pak vám pomůže velmi rychle stres eliminovat a zlepšit si tím život.

Vhodné je také se naučit pravidelně večer pít bylinné uklidňující čaje, které nám pročistí mysl, uvolní svalové napětí a především připraví naše tělo a mysl na klidný a kvalitní spánek, který je pro odbourávání stresu a regeneraci těla naprosto klíčový. Vhodné jsou například čaje z meduňky, levandule anebo směs bylinných čajů.