OSTRUHA PATNÍ KOSTI
 

OSTRUHA PATNÍ KOSTI

Ostruha patní kosti je následkem dlouhodobého přetěžování nohou.

Nejrozšířenější příčinou je nošení nevhodné obuvi, což se týká zvláště žen, dále pak může jít o důsledek prudkých dopadů při sportování, dlouhodobého stání či nadváhy.

Aulin gel ostruha patni kostiSamotná bolest paty může mít mnoho různých důvodů, ale pokud trpíte bodavou bolestí při nášlapu, nebo dokonce při pouhém dotyku paty s podlahou či botou, je tímto důvodem s velkou pravděpodobností ostruha patní kosti.

Jde o degenerativní a zánětlivé onemocnění, při kterém se vápenité soli ukládají do šlachy vybíhající od patní kosti k prstům.

Ostruze patní kosti lze předejít. Pokud vás mírně pobolívá pata, zamyslete se nejprve, zda volíte vhodnou obuv. A musíte-li ze společenských důvodů nosit ne úplně pohodlné boty (typický příklad jsou dámské lodičky), snažte se to omezit na co nejkratší dobu.

Můžete si také koupit ortopedické vložky s odlehčením v oblasti patní kosti.

Proti bolestem pomáhá krátká masáž nohou několikrát denně, ideálně spojená se vtíráním protizánětlivého a bolesti tišícího léku jako je například Aulin gel. Vhodné je také pravidelně protahovat svaly na nohou.

V případě bolestí, při kterých si připadáte jako malá mořská víla, kterou bolel každý krok na zemi, je nutné vyhledat lékaře.