Syndrom bolestivého ramene

Bolest ramene téměř vždy provází zánětlivé procesy. Doporučujeme proto léčbu neodkládat. Bolest by mohla přejít v syndrom zmrzlého ramene, který se projevuje ostrou, omezující bolestí.

Co dělat, aby rameno nebolelo? Základ je správné držení ramen v souvislost s napřímenou páteří, odkud se může bolest přenášet.

Pomůže vám také analgetický gel s protizánětlivými účinky, jako je Aulin gel.

Syndrom bolestivého ramene
Cvik 1: Posílení svalů stabilizujících trup

Cvik 1: Posílení svalů stabilizujících trup

Provedení

Položte se na záda a pokrčte nohy, snažte se stáhnout ramena od uší a rozložit váhu těla na celou plochu zad, od lopatek až po pánev. Hlavu mějte v prodloužení páteře a bradu držte blíž ke krku. Hrudník a žebra povolte dolů, snažte se nádech směřovat do podbřišku, boční a zadní strany žeber a beder. S výdechem se snažte udržet aktivitu břišní stěny, kterou jste s nádechem získali.

Nejčastější chyby

Nádech probíhá do horní části hrudníku a ramena se zvedají, zadržování dechu. Pokud si však nevíte rady, je vhodné vyhledat pomoc fyzioterapeuta.

Cvik 2: Protažení prsních svalů

Cvik 2: Protažení prsních svalů

Provedení

Postavte se mezi rám dveří. Opřete si lokty ve výšce ramen, předloktí a prsty směřují nahoru. Nakročte jednou nohou a přenášejte váhu vpřed. Dávejte si pozor na pozici ramen (nezvedají se nahoru) a neprohýbejte se v bederní páteři.

Nejčastější chyby

Zvedání ramen, předsunuté držení hlavy a velké prohnutí v bederní páteři.