TENISOVÝ LOKET
 

TENISOVÝ LOKET

Tenisový loket nemusí být navzdory svému názvu důsledkem častého hraní tenisu. Jedná se o zánětlivé změny úponů šlach a svalů, které se objevují i u jiných kloubů, svůj specifický lidový název mají však pouze u lokte.

Aulin gel tenisovy loketZánět je důsledkem přetížení způsobeného nejen sportovní aktivitou při již zmíněném tenisu, ping pongu či golfu, ale často třeba i různou manuální prací, při níž je loket jednostranně namáhán. To se stává například při šroubování, utahování matic, nahazování omítky, štípání dříví, stříhání keřů a podobně.

Ohroženi jsou ovšem i lidé pracující v administrativě, kteří celé hodiny používají klávesnici a počítačovou myš. A dokonce může jít o následek častého používání mobilu.

Tenisový loket se projevuje bolestí na zevní straně kloubu, otokem a zarudnutím či ranní ztuhlostí. V klidu mnohdy bolest mizí, aby se při zátěži zase objevila. V horším případě můžete trpět i křečemi.

Pokud se chcete tenisovému lokti vyhnout, je třeba nepřehánět to s činnostmi, kvůli kterým vzniká. Pokud to není možné, snažte se alespoň omezit riziko jeho vzniku. Například při práci s počítačem záleží na správném držení těla, na výšce stolu či umístění klávesnice. Jinými slovy: pokud se budete zajímat o správné držení těla a nebudete mít při práci zkřivené zápěstí, máte velkou šanci, že se vám tenisový loket vyhne.

V ostatních případech je nutné provádět relaxační cvičení a dopřát kloubům trocha odpočinku.

Pokud se u vás tenisový loket projeví, doporučují odborníci nosit epikondylární pásku a mazat postižené místo přípravkem s protizánětlivými a bolest tišícími účinky, jako je například Aulin gel.

Při déletrvajících bolestech navštivte lékaře.